Jak przetrwać noc pod namiotem

Wybierając się na wakacje bardzo często jest problem z wyborem kilku rzeczy. Najważniejszą z nich jest walizka, ponieważ musi być ona bardzo przestronna i funkcjonalna, a inną ważną rzeczą jest namiot, w którym będziemy spać. 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „Jaką walizkę kupić?”. Wszystko zależy od kilku czynników, więc przed zakupem należy je dokładnie przeanalizować. Myślę, że najważniejszą sprawą jest określenie środka transportu i warunków, w jakich będziemy podróżować. Podróżowanie samolotem nakłada na nas pewne ograniczenia, które nie mogą być łamane, ale z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie autem po Polsce i krajach europejskich. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się walizka, której wysokość będzie większa niż 68 cm. Takie walizki mają bardzo dużą pojemność dzięki czemu pomieścimy w niej wszystkie potrzebne rzeczy. Zamki powinny być solidnie wykonane. Nie mogą mieć żadnych mankamentów ( przed zakupem dokładnie sprawdź czy działają!). Kółka wykonane z kauczuku okażą się najbardziej komfortowe, ale na rynku istnieje niewiele modeli, które posiadają ten typ kółek. 

Coraz bardziej słoneczna pogoda zachęca do tworzenia ranking namiotów, który pomoże wybrać coś odpowiedniego dla nas. Niezmiennie od wielu lat na jego szczycie królują namioty rodzinne, które mogą nawet do 5 osób. Ich waga jest dość lekka, a łatwość w rozkładaniu jest dodatkowym plusem. Nieco niżej plasują się mniejsze namioty, które są odpowiednie dla dwóch lub trzech osób. Adekwatnie do zmniejszenia ich rozmiaru spada także ich waga. Wyposażone są one w dodatkową siatkę, która chroni przed insektami dokuczliwymi zwłaszcza w lesie. 

Dodaj komentarz